Jaká byla její cesta, co jí klub přinesl a kam povedou její další kroky? Na to nám Petra odpověděla v příjemné kavárně, ležící v srdci Prahy, na Václavském náměstí.

Pověz nám, kdy jsi do našeho klubu zavítala poprvé a co tě přimělo přijít znova?

Bylo to přesně před rokem, 4.10.2017, kdy na mě na Facebooku vyskočila událost, na kterou šel můj kamarád Petr. Měla jsem ten den volný večer, a navíc se jednalo o speciální setkání, kde měli přednášku zakladatelé diáře Doller. Řekla jsem si proč ne a rázem jsem se ocitla na setkání. Byla jsem celkem v šoku z toho, co vše se tu dělá. Někdo si pořád něco psal, probíhala hodnocení, měření času a další role . Až následně jsem zjistila, že nejde jen o pouhou přednášku, ale řečnický klub. Zaujalo mě to a shodou náhodou se mi uvolnil čas i další středu, a tak se stalo, že jsem začala do klubu chodit pravidelně. Byla zde skvělá komunita lidí, člověk se už od začátku hodně naučil a klub mi začal dávat smysl.

To jsi se za rok dostala daleko, prozradíš nám, jak jsi to udělala?

Já jsem celkově v životě takový sprinter. Mám tendenci dělat věci opravdu naplno. Samozřejmě to s sebou nese nějakou daň, která zapříčiní, že si čas od času dám volno jakoby lehnu, ale brzy se zase naplno rozjedu. Přijde mi důležité brát i to vypnutí jako součást cesty, životního stylu.

Co ti tento klub dává a co je to nejvíc, co ti do života přinesl?

I kdybych raději říkala jiné věci, abych víc inspirovala ostatní, tak pravda je, že je to komunita. Přátelé a úžasný kolektiv. Jsou zde lidé, kteří myslí pozitivně a chtějí na sobě pracovat. Našla jsem zde dokonce i přítele. A navíc jsem díky klubu rozjela vlastní projekt Speed Networking. V práci jsem byla na vyšší pozici a zde se mi líbilo, že jsem začala od nuly, to bylo skvělé. Parádní je také konstruktivní zpětná vazba, a to jak její přijímaní, tak dávání. To, co vám tento klub dá, by vydalo na celou knihu.

Jsi mladá žena plná elánu, pověz nám, čemu se věnuješ ve volném čase a čím se živíš?

Již řadu let se pohybuji na trhu financí. Vždy říkám, že pomáhám lidem s financemi tak, aby jim dělaly radost a ne starosti. Také se zajímám o investice a zhodnocování. V této spojitosti se soustředím na finanční gramotnost, kterou se snažím šířit mezi lidi. A nyní, jak už jsem zmiňovala, se věnuji i networkingu, jde a baví mě propojovat lidi.

A máme tu závěrečnou otázku, kam povedou tvé další kroky v Toastmasterech?

Moje cesta s Professional Toastmasters Praha bude určitě svázaná ještě na dost dlouho. Teď bych chtěla pracovat víc na dalších lidech, rozvíjet kromě sebe i ostatní. A k tomu se chci angažovat i ve vedení klubu. Zapracovat na pár slabých místech a posunout klub zas o trochu výš.